دوشنبه 27 شهریور 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

افزایش ورود بدافزارها به سرورهای مجازی

ارسال شده در 28 مرداد 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، عمومی

به گزارش سایبربان به نقل از Forrester بیش از 70 درصد سازمان‌ها تا آخر سال 2015  از مجازی سازی استفاده خواهند کرد.

می‌توان گفت افزایش حمله بدافزارها به به سرورهای مجازی به این علت است که تمایل شرکت‌ها به استفاده از تکنولوژی مجازی سازی افزایش یافته است.

نکته قابل توجه این است که به دلیل کم بودن تعداد بدافزارهایی که هدفشان سیستم‌های مجازی است، امنیت در این بخش هنوز جدی گرفته نمی‌شود. این در حالی است که اگر بدافزاری از ماشین مجازی عبور کند و وارد سرور فیزیکی شود، می تواند از لایه های امنیتی پیاده سازی شده در شبکه فیزیکی نیز عبور کند.

از آسیب پذیری‌های نمونه می توان به CVE-2014-0983 اشاره کرد که مربوط به عبور از ماشین مجازی به سرور فیزیکی است. بدافزارهای جدید این قابلیت را دارند که ماشین های مجازی مخرب خود را در سرور فیزیکی اجرا کنند.

محققان امنیتی  به منظور بررسی بدافزارها از ماشین مجازی کمک می‌گیرند. اما طبق گزارش‌های محققان امنیتی Symantec حدود 18 درصد از 200000  بدافزار آزمایش شده، قابلیت شناخت ماشین مجازی را داشتند.

بنابراین تمام ماشین های مجازی نیز باید از روش‌های امنیتی، برای مقابله با حمله بدافزارها، استفاده کنند. استفاده از به روز رسانی و سرور Syslog برای ماشین‌های مجازی، امنیت آن‌ها را بهبود می بخشد.

برچسب ها : VPS , بدافزار , سرور مجازی
بازدیدها : 1517

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad