یکشنبه 26 شهریور 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

چگونگی جاسوسی آمریکا از شرکت‌های اینترنتی

ارسال شده در 30 شهریور 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، عمومی

بر اساس اطلاعاتی که ادوارد اسنودن در اختیار یک نشریه آلمانی گذاشته، آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان اطلاعاتی انگلیس، ارتباطات داخلی به سرورهای تله‌کام و نت‌کولون آلمان دسترسی داشتند و از این طریق مبادلات اطلاعاتی کاربران اینترنتی مشترک این شرکتها را کنترل می‌کردند.
به گزارش ایسنا، ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا پیش از این نیز با افشاگری‌های خود باعث ایجاد یک موج اعتراضی بین‌المللی به کنترل اینترنت و شنود تلفن‌ها توسط سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس شده بود.
هرچند مشخص شده که سازمانهای آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان امنیت انگلیس برای شنود تلفن‌ها و کنترل اینترنت در سراسر جهان جاسوسی می‌کنند اما هر دو سازمان یاد شده علیه تله کام و نت کولون و سه شرکت دیگر آلمانی نیز جاسوسی می‌کردند.
بنا به گزارش هفته نامه اشپیگل، این سازمانها از طریق کانالهای پنهان به برخی شرکت‌ها و غول‌های مخابراتی آلمانی مثل تله کام، نت کولون، ستهلار و سهتل “ای آ ب گ” رخنه کردند.
تا به حال گفته می‌شد که سازمانهای جاسوسی آمریکا و انگلیس برای کنترل فیبرنوری بین قارهای همکاری می‌کنند. اسناد مربوط به آژانس امنیت ملی آمریکا نشان می‌دهد که این آژانس برای کنترل اینترنت، ۱۳ سرور در سراسر جهان در اختیار دارد و یکی از این سرورها به صورت مخفیانه در آلمان فعالیت می‌کند.
به گزارش دویچه وله، صحبت بر سر یک برنامه به نام “نقشه گنج” است که جاسوسی علیه شرکت‌های آلمانی را نشان می‌دهد. تصاویر گرافیکی ایجاد شده نشان دهنده آن است که شرکت تله‌کام و نت کولون و سه شرکت دیگر آلمانی به عنوان سرورهایی مشخص شده‌اند که در داخل این شبکه‌ها نظارت فنی برای کنترل ایجاد شده است.
بر این اساس سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس ارتباطات مهم داخل شبکه‌ها را کنترل می‌کنند. اشپیگل می‌نویسد سازمان‌های جاسوسی مذبور قادرند از طریق اینترنت به دستگاه کامپیوتر، تلفن‌های هوشمند و تابلت مشترکین شرکت‌های یادشده آلمانی رخنه کنند. هدف این بوده است که هر دستگاهی را در همه جا و در هر زمان، مشخص و شناسایی کنند.

برچسب ها : آژانس امنیت ملی آمریکا , ادوارد اسنودن , جاسوسی آمریکا
بازدیدها : 1412

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad