یکشنبه 26 شهریور 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

نتایج مزایده دامنه های پرطرفدار آیکان

ارسال شده در 31 شهریور 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، اخبار دامنه ، عمومی

به گزارش همکاران سیستم، آیکان در مزایده ای دامنه‌هایی مانند tech. وbuy. وvip. را در معرض فروش گذاشته بود که با تقاضای زیادی مواجه شد. شرکت آمازون در این مزایده توانست دامنه .buy را به قیمت ۴ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۸۸۸ دلار خریداری کند. شرکت گوگل نیز یکی از متقاضیان این دامنه بود که موفقیتی در در خرید آن به دست نیاورد.

دامنه tech. نیز شش متقاضی جدی داشت که در نهایت شرکتی به نام Dot Tech توانست با پرداخت ۶ میلیون و ۷۶۰ هزار دلار آن را خریداری کند. گوگل در خرید این دامنه نیز موفق نبود. دامنه vip. نیز از آن شرکتی به نام Minds+Machines شد که برای آن بیش از ۳ میلیون دلار پرداخت.

هنوز مشخص نیست آیکان با درآمدهای حاصل از فروش این دامنه‌ها چه خواهد کرد. اکرم عطاالله، رئیس بخش دامنه‌های جهانی آیکان در این باره گفته است: درآمدهای حاصل از فروش این دامنه‌ها تا زمانی که اعضای هیئت رئیسه تصمیم مشخصی درباره هزینه‌کرد آن اتخاذ نکرده‌اند، به صورت جداگانه حفظ خواهد شد.

آیکان در ادامه این مزایده‌ها قصد دارد دامنه‌های دیگری مثل Cloud. و dog. را نیز بفروشد. شرکت آمازون نیز مدتی قبل از آیکان خواسته بود دامنه اختصاصی amazon. را برای این شرکت ثبت کند، اما این درخواست از سوی آیکان پذیرفته نشد.

برچسب ها : buy. , tech. , vip. , آیکان , دامنه
بازدیدها : 1633

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad