سه شنبه 14 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

حکم دادگاه آمریکا علیه دامنه IR.

ارسال شده در 7 تیر 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، ویژه‌ها
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

گروهی از افراد اسرائیلی و آمریکایی مدعی شدند، قربانی تروریسم هستند و طبق همین ادعا حکم دادگاهی آمریکا را برای ضبط جوازها و نام‌های دامنه‌های اینترنتی متعلق به سه کشور ایران، سوریه و کره‌شمالی را دریافت کردند.

به گزارش شرق، معاون وزیر ارتباطات اعلام داشت این خبر را از طریق رسانه ها دریافت کرده وسازمان متولی این امر یعنی آیکن، کشورمان را  در جریان این موضوع قرار نداده است. همچنین معاون وزیر ارتباطات بیان کرد در حال پیگری این امر می‌باشد.

آیکن یکی از سازمان‌های وابسته به وزارت بازرگانی آمریکا در واشنگتن است که مدیریت شبکه جهانی وب یا  «www» را بر عهده دارد. وکلای اسرائیلی و آمریکایی این پرونده بیان داشته‌اند که حکم ضبط به منظور بستن سایت‌های معمولی ایرانی نیست بلکه شاکیان را قادر می‌سازد تا پول‌هایی را که ایران به آیکن می‌پردازد را تصرف کنند.

به‌گفته جهانگرد، وزیر ارتباطات: «سازمان آیکن دادگاه‌های تخصصی دارد که این دادگاه‌ها تنها می‌توانند در حوزه مباحث مربوط به نت، مثل ورود در دعوای شرکت‌ها بر سر مسایلی مثل اختلاف بر سر نام دامنه یا مالکیت دامنه وارد شود». او ادامه داد: «اساسا آیکن مرجع رسیدگی به دعواهای سیاسی یا اقتصادی که خارج از این حوزه اتفاق می‌افتد نیست».  به گفته جهانگرد «طبق قوانین بین‌المللی نمی‌توان هیچ کشوری را از دسترسی به «اینترنت» محروم و محدود کرد.»

 

 

برچسب ها : ir domain , دادگاه علیه دامنه IR
بازدیدها : 1638

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad