سه شنبه 14 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

حملات مهاجمان به سرورهای لینوکسی

ارسال شده در 17 شهریور 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، عمومی

به گزارش مرکز فناوری اطلاعات ایران، شرکت Akamai می‌گوید: بات نتی که سرورهای لینوکس را آلوده کرده است برای راه اندازی حملات انکار سرویس توزیع شده بزرگ که DNSها و دیگر زیرساخت ها را هدف قرار می دهد، استفاده می‌شود.

این بات نت که IptabLes و IptabLex نامیده می‌شود نسخه های Apache Struts و Tomcat را هدف حملات قرار داده است.

در این حملات مهاجمان می‌توانند پس از سوء استفاده حق دسترسی‌ها را افزایش دهند تا بتوانند سرور را از راه دور کنترل کنند و کدی مخرب را بر روی آن اجرا نمایند.

این بات برای راه اندازی حملات انکار سرویس توزیع شده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در یکی از این حملات 119Gbps ترافیک مزاحم بر روی وب سایت‌های سرگرمی ارسال شده است.

شرکت Akamai اعلام کرد: استفاده از سرورهای لینوکس برای حملات انکار سرویس توزیع شده روش نسبتا جدیدی است و به ادمین‌ها توصیه می‌شود تا در اسرع وقت اصلاحیه‌های مرتبط با سرو‌های لینوکس را اعمال نمایند.

مدیر عامل شرکت Akamai گفت: ما یکی از معروفترین کمپین‌های حملات انکار سرویس توزیع شده را در سال 2014 شناسایی کردیم که توسط بدافزارهای IptabLes و IptabLex بر روی سیستم های لینوکس به وقوع پیوسته است.

این حملات یک ارتقاء سایبری قابل توجه است زیرا سیستم عامل لینوکس معمولا در بات نت‌های انکار سرویس توزیع شده استفاده نمی‌شود. ادمین‌های لینوکس باید نسبت به این حملات آگاهی کافی داشته باشند تا بتوانند عملیات حفاظتی لازم را بر روی سرورها اعمال نمایند.

برچسب ها :
بازدیدها : 1469

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad