دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

به‌زودی Google VPN برای داستگاه‌های Android ارائه خواهد شد

ارسال شده در 8 فروردین 1394 | دسته‌بندی: اخبار ، امنیت ، عمومی ، ویژه‌ها
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

امروزه گوگل همه‌جا وجود دارد، سال‌ها به‌عنوان یک موتور جستجو، پس از آن با ارائه خدمات رایگان ابری خود مانند Google Doc (گوگل داک) و Drive (درایو)؛ سپس سرویس رایگان Google DNS. درحالی که گوگل، این روزها در حال ارائه Google Loon (پروژه اینترنت رایگان از طریق بالون برای همه -لون-) می‌باشد، خبرهایی مبنی بر ارائه سرویس جدید Google VPN نیز شنیده می‌شود.

 درباره Google VPN:

Google VPN برای داستگاه‌های Android بسیاری از اینترنت‌های رایگان مکان‌های عمومی مانند کافی شاپ‌ها، بیمارستان‌ها و غیره استفاده می‌کنند که از امنیت پایینی برخوردار هستند. یکی از راه‌های رفع مشکل امنیتی Public hotspot‌‌ها استفاده از VPN است. سرویس DNS گوگل به کمک سرورهای DNS خود وب‌سایت‌ها را از نظر malware (بدافزار) مورد بررسی قرارداده و اینترنت گردی امن را برای کاربران فراهم می‌کند. Google VPN نیز با ایجاد یک تونل امن از داده‌ها در زمان استفاده از Public hotspot‌‌ها محافظت خواهد کرد. در گزارش‌های اولیه ای که تا کنون درباه‌ی این سرویس منتشر شده، آن‌را جهت استفاده در سیستم‌عامل آندرویدی 5.15 (نسخه Lollipop و بالاتر) معرفی کرده‌است و به‌نظر می‌رسد سایر کاربران برای استفاده از Google VPN باید مدتی صبر کنند. همچنین در این گزارش‌ها به هیچ نوع  قانون شکنی در صورت استفاده از Google VPN اشاره نشده‌است. تا کنون VPNهای بسیاری برای استفاده در دستگاه‌های Android (آندرویدی) ارائه شده‌است؛ اما همانگونه که می‌دانید همه سرویس‌های VPN کارآمد و امن نیستند، خصوصا آن‌هایی که قطعی بالایی دارند. زمانی که Google VPN ارائه شود، می‌توان به آن بیش از سایرین اطمینان کرد چون احتمال قطعی آن پایین‌تر خواهد بود و این به معنی امنیت بیشتر است. در گزارش‌ها اشاره‌ای به امکان استفاده سایر سیستم‌عامل‌ها از این سرویس نشده‌است. پیشبینی می‌شود اگر این سرویس مانند سایر سرویس‌های VPN باشد، کاربران سیستم‌عامل ویندوز نیز بتوانند از آن استفاده کنند. اما اگر استفاده از Google VPN تنها به سیستم‌عامل آندروید محدود گردد، جمعیت کاربری استفاده کننده از آن خیلی بزرگ نخواهد بود. با توجه به این‌که گوگل یکی از جمع‌آوری کنندگان اطلاعات است، درباره تعداد کاربرانی که از سرویس Google VPN استفاده خواهند کرد تردیدهایی وجود دارد. درحالی که برخی متخصصین معتقدند که گوگل با انکریپت کردن داده‌های درحال تبادل در تونل امن می تواند از مواجهه با بازرسان فدرال اجتناب کند، دیگران احساس می کنند که با استفاده از سرویس Google VPN، حجم بیشتری از داده‌های خود را در اختیار آن خواهند گذاشت.

برچسب ها : Android , google , Google DNS , Google Doc , Google Drive , Google Loon , Google VPN , Lollipop , Malware , public hotspot‌‌ , public WiFi , safety issues , VPN , آندروید , آندرویدی , اینترنت رایگان , بدافزار , گوگل داک , گوگل درایو , گوگل لون , وی‌پی‌ان گوگل
بازدیدها : 4039

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad