پنج شنبه 23 شهریور 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

گوگل با آمازون و مایکروسافت در ارائه سرویس‌های ابری به کاربران آسیا رقابت می‌کند

ارسال شده در 4 اردیبهشت 1393 | دسته‌بندی: دیتا سنترهای خارج ، عمومی ، گزارشات
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

بنا به خبر منتشر شده در Computer World،‌ شرکت گوگل به‌منظور رقابت با Amazon و کسب سهم بیشتری نسبت به این شرکت در آسیا، تصمیم به گسترش دامنه خدمات Cloud (ابری ) خود در این منطقه گرفته‌است.
گوگل برای نمایش جدی بودن خود در این تصمیم دو دیتاسنتر در تایوان و سنگاپور در اواخر سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی کرد، این شرکت دو زبان ژاپنی و چینی را  به وب‌سایت پلاتفورم ابری خود و کنسول برنامه‌نویسش اضافه کرده تا بتواند برنامه نویسان محلی را نیز جذب کند.

گوگل در زمینه سرویس‌های ابری با آمازون و مایکروسافت در آسیا رقابت می‌کند

گوگل اعلام نمود خدمات ذخیره‌سازی ابری خود را در قاره آسیا گسترش خواهد داد و در این زمینه سرمایه‌گذاری بیشتری خواهد کرد. سرمایه گذاری گوگل در زمینه ایجاد پلاتفورم Compute Engine ،Cloud Storage و خدمات Cloud SQL خواهد بود. تا این لحظه هزینه استفاده از خدمات Compute Engine مبلغ 0.077 دلار برای هر ساعت تخمین زده شده که این هزینه، هزینه‌ای معادل ارائه همین سرویس در اروپا و بالاتر از ارائه آن در آمریکا است.

گوگل در زمینه سرویس‌های ابری با آمازون و مایکروسافت در آسیا رقابت می‌کند

گوگل به منظور جلب توجه بیشتر نسبت به پلت‌فرم خود و توضیح اینکه چرا شرکت‌های آسیایی باید آن‌را برگزینند، نمایش خیابانی در حهان برای پلتفرم ابری خود راه انداخته که در توکیو، تایپه، سئول و هنگ کنگ توقف خواهد داشت.

در انتها پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد رقابت در زمینه ارائه خدمات کلود، بین گوگل که تازه شروع به سرمایه گذاری در آسیا نموده با شرکت‌های آمازون و ماکروسافت به‌عنوان پیشکسوتان ارائه این خدمات در این قاره، خواهیم بود.

برچسب ها :
بازدیدها : 1870

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad