دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

انتخاب یک هاستینگ مناسب

ارسال شده در 12 شهریور 1393 | دسته‌بندی: آموزش ، عمومی

در هنگام انتخاب یک سرویس میزبانی وب، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ آیا انتخاب شرکت میزبانی وب در ایران شرایط متفاوتی دارد؟

با توجه به انواع متعدد شرکت‌های هاستینگ وب که امروزه موجود می‌باشد، انتخاب یک شرکت هاستینگ مناسب ممکن است کاری پیچیده به نظر بیاید. اکثر افراد کم تجربه تصمیم گیری برای انتخاب یک وب هاستینگ را بنا بر قیمت مناسب می‌گذارند اما باید بدانیم که این عامل تنها گزینه نیست و بسیاری از عوامل دیگر نیز در انتخاب یک وب هاستینگ مناسب دخیل هستند.

در گام اول بهتر است به بررسی پلن‌های شرکت‌های هاستینگ نسبت به بودجه موجود، بپردازید.

پس از بررسی قیمت‌ها پلن‌های هاستینگ به چه گزینه‌های دیگری دقت کنیم؟

به گفته صبحانه آنلاین ارزیابی خدمات یک هاست مناسب نسبت به قیمت آن کافی نیست چراکه سوء استفاده های زیادی از کمبود دانش عمومی در این زمینه انجام می‌شود و بهتر است علاوه بر بررسی پلن‌ها و قیمت هاستینگ مورد نظر، سوالات زیر را از آنان جویا شوید:

1ــ پشتیبانی فنی آنها در چه سطحی است؟ چه زمانی از شبانه روز در دسترس هستند؟ آیا همه این خدمات رایگان است یا هزینه اضافی باید پرداخت شود؟

2ــ امنیت آنها در چه سطحی است؟ برای جلوگیری از دسترسی افراد غیر مجاز به سایت شما چه ضمانتی دارند و آیا در صورت بروز این امر خسارت آنرا پرداخت می‌کنند؟

3ــ چه میزان فضا در اختیار شما قرار می‌دهند؟ حداقل فضای مورد نیاز 30MB است ولی اگر وب سایت شما رشد خوبی داشته باشد به زودی به 100MB احتیاج خواهید داشت بنابراین قیمت فضا را بررسی کنید.

4ــ آیا برای ثبت دامنه هزینه اضافی باید پرداخت کنید؟

5ــ آیا امکاناتی برای مدیریت وب سایت در اختیار شما قرار می‌دهند؟

6ــ چند آدرس پست الکترونیکی و با چه پروتکلی در اختیار شما قرار می گیرد و برای داشتن تعداد بیشتری پست الکترونیکی یا email آیا باید هزینه اضافی پرداخت کنید؟

7ــ هزینه پهنای باند چقدر است همانند فضا، پهنای باند شما هم با رشد وب سایت در حال افزایش است بنابراین هزینه ها را برای مقادیر بالای پهنای باند مقایسه کنید شاید برای شروع 500mB پهنای باند ماهیانه کافی باشد ولی به مرور نیاز شما به حد گیگابایت در ماه می رسد و نیاز به پهنای باند زیادی دارید به خصوص اگر از تصویر و گرافیک زیاد استفاده می کنید حال اگر فایل های صوتی و تصویری یا به اصطاح چند رسانه ای روی وب سایت خود قرار دهید که پهنای باند بسیار زیادی احتیاج خواهید داشت. بنابراین سعی کنید هزینه پهنای باند بالا را در آینده در نظر بگیرید. چون بعضی شرکتها برای پهنای باند پایین هزینه های کمی را اعلام می کنند ولی زمانی که ترافیک وب سایت شما زیاد شد هزینه بسیار زیاد از شما دریافت می کنند.

8ــ آیا قرارداد شما به گونه‌ای هست که هر وقت خواستید هاست خود را عوض کنید؟ آیا در این صورت از شما مبلغی به عنوان جریمه نگه می دارند یا مانده مبلغ شما را باز می گردانند؟

9ــ کدام گزینه آنها را نسبت به شرکتهای رقیب برجسته تر می کند؟ آیا خصوصیات ویژه ای دارند؟ فضا و پهنای باند اضافی در اختیار شما قرار می دهند؟ پشتیبانی فنی آنها کافی است؟ و …

انتخاب صحیح یک هاست مناسب بسیار مهم است چون تا مدتها به آن شرکت نیاز خواهید داشت، بنابراین مواظب باشید در تله ای نیفتید که مجبور باشید مدت طولانی با شرایط نامناسب سر کنید.

برچسب ها : انتخاب میزبان وب , خدمات هاستینگ , میزبان وب مناسب , میزبانی وب , هاستینگ , هاستینگ مناسب
بازدیدها : 2632

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad