دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

گواهینامه CCSK چیست؟

ارسال شده در 10 اردیبهشت 1393 | دسته‌بندی: آموزش ، عمومی ، محاسبات ابری
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

CCSK  توسط شرکت (cloudsecurityalliance(CSA ارائه می‌شود و می‌توان گفت که مادر تمام گواهینامه‌های محاسبات امنیت ابری است.

شرکت CSA یک سازمان غیرانتفاعی با هدف ترویج استفاده از بهترین شیوه ممکن برای تضمین امنیت Cloud Computing (محاسبات ابری) است. در همین راستا این شرکت آموزش استفاده از محاسبات ابری را برای کمک به امن نمودن کلیه فرم‌های محاسباتی ارائه می‌نماید.

سرفصل های این گواهینامه شامل امنیت بر مبنای سرویس(Security As a Service) مجازی سازی، مدریت شناسه‌ها و دسترسی‌ها، مدریت رمزنگاری و کلیدها، امنیت برنامه‌های کاربردی، راهبری مراکز داده، مدریت چرخه حیات اطلاعات، قابلیت‌های حمل و انتقال اطلاعات، پذیرش و حسابرسی، مسایل حقوقی و الکترونیکی، خطرها و تهدیدهای سازمانی و معماری کلاود است.

گزارش‌های ENISA درباره محاسبات ابری از جمله مزایا، خطرات و توصیه‌هایی برای امنیت اطلاعات نیز در کلاس‌های این دوره مرور و بررسی می‌شوند و در آزمون‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.

آزمون CCSK به زبان انگلیسی و به صورت آنلاین است و شامل ۶۰ سوال چندگزینه‌ای است که به صورت تصادفی از بانک سوالات استخراج شده و باید ظرف ۹۰ دقیقه پاسخ دهی شود.

برای قبولی در این امتحان باید حداقل به ۸۰٪ سوالات پاسخ صحیح داده شود.

برچسب ها : گواهینامه CCSK , محاسبات امنیت ابری
بازدیدها : 1681

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad