سه شنبه 8 آذر 1401
تیتر اخبار :
  • Ad

مقابله با حملات DDoS

ارسال شده در 1 اردیبهشت 1393
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

برای مدیران سایت‌های تجاری، حملات (DDoS) Distributed Denial-of-Service به سرعت می‌تواند به یک کابوس بدیل شود، خصوصا اگر انتظار و planی (استراتژی) برای رویارویی با آن نداشته باشند. DDoS یک تهدید اساسی برای تجارت‌های آنلاین محسوب می‌شود، یکی از دلایل اصلی Down شدن و درنتیجه‌ی آن کاهش سود و مشتری برای سایت است.

بر اساس مطالعه انجام شده توسط شرکت Arbor Networks، میانگین رشد حملات در سال ۲۰۱۳ بین۴۳ تا ۴۶ درصد BPS (بیت بر ثانیه) بوده‌است، در حال‌حاضر این حملات یک پرش ۱۳/۵ درصدی داشته و به 1Gbps رسیده‌است.  با توجه به این آمار و اطلاعات، بسیار خوشبینانه است اگر فکر کنیم وب‌سایت ما هیچ‌گاه مورد حمله قرار نخواهد گرفت!

یک مدیر وب‌سایت نیاز مند داشتن استراتژی موثر برای مقابله با حملات DDoS است.

Stephanie Velasco -محقق امنیت سایبری و مشاور DDoS- می‌گوید: «هر وب‌سایتی برای حفظ uptime خود نیاز به استراتژی دارد.»

پیشگیری از حملات بسیار ساده‌تر از متوقف کردن آن‌هاست. مطمعنا شما نمی‌خواهید بدون آمادگی مورد حمله قرار بگیرید و زمانی در جستجوی راه‌حل باشید که دیر شده‌است. یک سیاست ساده، چنانچه برنامه نویس نیستید، این می‌تواند باشد که با برنامه‌نویس سایت خود در ارتباط باشید، یا پیش از آنکه مورد حمله قرار بگیرید، ارتباطاتت مورد نیاز را برقرار کنید، به‌عنوان مثال با یک متخصص امنیت مشورت کنید و استراتژی برای زمان‌های پایین آمدن Uptime خود داشته باشید.

چند پیشنهاد برای محافظت وب‌سایت در برابر حملات DDoS:

بررسی ریسک در حوزه فعالیت سایت:

وب‌سایت شما به چه حوزه‌ای تعلق دارد؟ برخی از حوزه‌ها بیشتر از دیگران هدف حمللات قرار دارند و نیاز به بررسی‌های مداوم امنیتی، حوزه‌های با ریسک بالا عبارتند از سایت‌های دولتی، سرویس‌های مالی، بازی، شرط بندی و وب‌سایت‌های معروف.

ارتباط نزدیک با شرکت‌ ارائه دهنده خدمات هاست و اینترنت:

اگر حوزه‌ی فعالیت سایت شما در یکی از دسته‌های با ریسک بالا قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم ارتباطت نزدیک با ISP و شرکت هاستینگ خود برقرار کنید. با استفاده از این ارتباط شما می‌توانید در صورت رخ دادن حمله جدید در اینترنت، از این شرکت‌ها درباره الگو و هدف حمله پرس و جو کنید، نتایج این پرس و جو به شما در حفاظت وب‌سایت کمک خواهد کرد.

محافظ DDoS آماده داشته باشید:

داشتن یک استراتژی برای مقابله با حمله DDoS با توجه به سطح و پیچیدگی حملات، تنها داشتن راه‌حل سخت‌افزاری/نرم‌افزاری  ساده کافی نیست. بهتریت دارایی یا استراتژی می‌تواند یک متخصص امنیت همیشه در دسترس باشد که با اجرای تکنیک‌های خود بتواند پیشرفت DDoS را real-time کاهش دهد و یا حتی متوقف کند.

همچنین می‌توانید فضای میزبانی خود را از شرکت هاستینگی تهیه کنید، که از خدماتش محفظت در برابر حملات DDoS می‌باشد. انتخاب شما باید با توجه به نوع و تعدد حملاتی که سازمان شما با آن مواجه است باشد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به DDoSAttackProtection.org مراجعه نمایید.

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad