دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

گواهینامه‌های امنیتی SSL

ارسال شده در 27 خرداد 1393 | دسته‌بندی: آموزش ، اخبار ، عمومی
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

Socket Secure Layer که به اختصار SSL گفته می‌شود یک تکنولوژی استاندارد و به ثبت رسیده برای تامین ارتباط امن میان یک وب‌سرور و یک مرورگر اینترنت است،. این ارتباط امن ازتمامی اطلاعاتی که مابین وب‌سرور و مرورگر اینترنت انتقال می‌یابد، محافظت می‌کند تا داده‌ها به صورت محرمانه منتقل شوند.

برای برقراری یک اتصال SSL به Web Server Certificateها نیاز می باشد. هنگامی‌که گواهینامه های SSL بر روی یک وب‌سرور نصب می‌شوند، پروتکل HTTPS را از طریق پورت ۴۴۳ فعال نموده و امکان برقراری ارتباط امن را میان وب‌سرور و مرورگر را فراهم می‌نمایند.

SSL برای شرکتها و مشتریان این امکان را فراهم می کند که بتوانند با اطمینان اطلاعات خصوصی شان را مانند شماره کارت اعتباری، به یک وب سایت بطور محرمانه ارسال کنند.

SSL certificate

مرورگر اینترنت در صورت برقراری ارتباط امن، وجود این ارتباط را توسط نمایش یک قفل کوچک در صفحه نشان می‌دهد و هنگامی که روی آن قفل کوچک دوبار کلیک کنید گواهینامه و سایر جزئیات را می‌توانید مشاهده کنید.

گواهینامه‌های SSL تنها برای شرکت‌ها و اشخاص حقیقی معتبر صادر می‌شوند. به طور مثال یک گواهینامه SSL شامل اطلاعاتی در مورد دامنه، شرکت، آدرس، شهر، استان، کشور و تاریخ ابطال گواهینامه و اطلاعاتی در مورد مرکز صدور گواهینامه که مسئول صدور گواهینامه است، می‌باشد.زمانیکه یک مرورگر اینترنت به یک سایت از طریق ارتباط امن متصل می‌شود، علاوه بر دریافت گواهینامه SSL (کلید عمومی)، پارامترهایی را نظیر تاریخ ابطال گواهینامه، اعتبار صادرکننده گواهینامه و مجاز بودن سایت به استفاده از این گواهینامه را نیز بررسی می‌کند و هرکدام از مواردی که مورد تایید نباشد با یک پیغام اخطار به کاربر اعلام می‌دارد.

برچسب ها : ssl certificate , گواهینامه SSL
بازدیدها : 2659

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad