دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

چرخه زندگی دامنه IR

ارسال شده در 24 اردیبهشت 1393 | دسته‌بندی: آموزش
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

چرخه زندگی دامنه IR با با چرخه زندگی دامنه های عمومی مانند ..com .net و…  تفاوت دارد. در این بخش با دوره های مختلف زندگی دامنه IR آشنا خواهید شد.

زندگی دامنه IR شامل چهار دوره می‌باشد:

دوره آزاد (Available): دراین دوره دامنه برای ثبت آزاد است و با پرداخت هزینه ثبت می‌توان آنرا به نام خود ثبت نمود. شرکت‌های مختلف تعرفه‌های متفاوتی برای ثبت دامنه دارند که می‌توان با تحقیق و بررسی یکی از این شرکت‌ها را برای ثبت دامنه انتخاب نمود.

دوره فعال (Active): در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می‌تواند آنرا تمدید کند. باید توجه داشت که مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار قبلی دامنه اضافه خواهد شد و همچنین مدت اعتبار دامنه نمی‌تواند بیش از پنج سال از تاریخ جاری باشد.

دوره منقضی (Expired): اگر در دوره Active دامنه تمدید نشود، درصورت اتمام دوره فعال، دامنه غیر فعال خواهد شد. این دوره 30 روزه است و مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.

دوره قفل (Lock): این دوره نیز 30 روزه است و مالک دامنه می تواند با پرداخت مبلغی به عنوان جریمه و پرداخت هزینه ثبت، دامنه را تمدید کند. پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available در خواهد آمد.

برای اطلاع از چرخه زندگی دامنه های عمومی می‌توانید به این آموزش مراجعه کنید.

برچسب ها : چرخه زندگی دامنه IR , دامنه .IR
بازدیدها : 3306

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad