یکشنبه 7 خرداد 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

چرخه زندگی دامنه‌های عمومی

ارسال شده در 21 اردیبهشت 1393 | دسته‌بندی: آموزش
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

آیا تا کنون با اصطلاحاتی مانند دامنه آزاد، ثبت یا رزرو شده برخورد داشته‌اید؟ در این مقاله قصد داریم برایتان از چرخه زندگی دامنه صحبت کنیم. چرخه زندگی هر دامنه عمومی مانند .com. ،.net و …، شامل دوره‌های زیر است:

دوره آزاد (Available): در این دوره دامنه برای ثبت آزاد است و می‌توان با پرداخت هزینه مربوطه، دامنه موردنیاز را ثبت کرد.

دوره فعال (Active): در این دوره دامنه در اختیار مالک است و او می‌تواند تا هر زمانی آن را تمدید کند. مدت تمدید برای پسوند‌های مختلف متفاوت است مثلاً دامنه‌های IR را می‌توان یکساله یا پنج‌ساله تمدید کرد و حداکثر مدت زمان تمدید یا ثبت از سال جاری ۱۰ سال است.

دوره منقضی (Expired): در صورتی که در دوران Active دامنه تمدید نشود، حدوداً به مدت ۴۵ روز دامنه غیر فعال خواهد بود و در این دوره  مالک دامنه می‌تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه خود را تمدید کند .

دوره بازخرید (Redemption Period): در این دوره ۳۰ روزه که پس از انقضا ایجاد می‌شود، مالک باید علاوه بر پرداخت هزینه تمدید مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کند.

دوره حذف (Pending Deletion): در این دوره هیچ کس (حتی مالک) نمی تواند دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه به حالت آزاد می رود و عموم افراد می توانند برای ثبت آن اقدام کنند.

برای مشاهده چرخه زندگی دامنه IR می‌توانید به این آموزش مراجعه کنید.

برچسب ها : چرخه زندگی دامنه , دامنه , دامین
بازدیدها : 3000

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad