یکشنبه 7 خرداد 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

همکاری شرکت‌های بزرگ برای جلوگیری از هارت‌بلید‌های بعدی

ارسال شده در 8 اردیبهشت 1393 | دسته‌بندی: امنیت ، گزارشات ، ویژه‌ها
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

واقعه هارت بلید(Heartbleed) کمپانی‌های بزرگی چون گوگل و مایکروسافت و فیسبوک  را به همکاری وا داشت.

پروژه امنیتی که  Linux Foundation آن را راه‌اندازی کرده و از آن با نام The Core Infrastructure Initiative یاد شده است، کمپانی‌های بزرگی از قبیل گوگل، مایکروسافت، فیسبوک، راک‌اسپیس، آمازون‌ و شرکت‌های سخت‌افزاری چون فوجیتسو، IBM و…  را کنار هم جمع کرده تا برای جلو گیری از خطرات احتمالی بعدی چاره‌ای بیاندیشند.

بنیاد  Linux Foundation در این پروژه چه هدفی را دنبال می‌کند؟
هدف پروژه این است که با تزریق پول و رسیدگی به نرم‌افرار‌های امنیتی، حفرات امنیتی این نرم‌افزار‌ها بسته شود و بنیاد Linux Foundation نقش یک نگهدارنده پول را خواهد داشت تا اعضا بسته به اولویت‌های جدید و مهم‌تر راجع به مقصد پول تصمیم بگیرند.

شرکت‌های عضو موظف‌اند که تا سه سال، سالانه 100 هزار دلار به این صندوق پول پرداخت کنند و در مجموع با 12 کمپانی و کمک سالانه 100 هزار دلاری از سوی هر یک از آن‌ها، این صندوق می‌تواند حدود 3.6 میلیون دلار جمع‌آوری کند.

هزینه حاصل شده صرف رسیدگی به نرم‌افزارهایی چون  OpenSSL ، ModSSL  ، PGP و  OpenCryptolab و… خواهد شد که در حال حاضر با توجه به اولویت، رسیدگی به OpenSSL در دستور کار است.

مطالب مرتبط:

خونریزی قلبی (Heartbleed)چیست و چگونه می‌توان از آسیب آن در امان ماند؟

برچسب ها : Heartbleed , The Core Infrastructure Initiative , خون ریزی قلبی , هارت بلید , همکاری‌مایکروسافت و‌ گوگل ‌و فیسبوک
بازدیدها : 2767

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad