سه شنبه 28 شهریور 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

رایانش ابری موضوعی ناشناخته برای مدیران در ایران

ارسال شده در 21 خرداد 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، عمومی ، محاسبات ابری
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

مرکز پژوه شهای مجلس پیشنهاد کرده است در قانون برنامه ششم توسعه، میزان استفاده از رایانش ابری در بخش دولتی درطول اجرای برنامه مشخص شود.

این مرکز روی فناوری‌ای دست گذاشته است که هنوزبرای مدیران اجرایی کشور مفهوم دقیق و روشنی ندارد. با این وجود طی دوسال گذشته بخشهای مختلف کشور با برگزاری همایش‌های مختلف سعی کرده‌اند ذهن فعالان این بازار را با این مفهوم آشنا کنند اما هنوز رایانش ابری موضوعی ناشناخته برای مدیران است.

سالهاست این فناوری در دیگر کشورها ایجاد و استفاده از آن به فرآیندی عادی تبدیل شده‌است اما هنوز در کشور ما مفهومی جدید است که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

به نظرمی‌رسد دلیل بی‌توجهی یا کم‌توجهی به رایانش ابری در ایران تمرکز دولت‌مردان روی توسعه زیرساخت است، چراکه سرویس‌ها روی زیرساخت سوار می‌شوند و تازمانی که نتوان از جانب زیرساخت مطمئن بود نمی‌توان با خیال آسوده به سمت سرویس حرکت کرد؛ اما کشوری که برنامه توسعه خدمات الکترونیکی طی سال‌های آینده را در دستور کاری دارد باید زمینه‌های رایانش ابری را فراهم کند.

طبق آخرین آماری که توسط دولت گذشته منتشر شد و هنوز توسط دولت فعلی تایید یا تکذیب نشده‌است، بیش از سیصد خدمت به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود و در صورت اجرایی شدن تمامی قوانین برنامه پنجم، توسعه خدمات الکترونیکی دولت گسترش می‌یابد، از همین رو دولت باید زمینه اجرایی شدن رایانش ابری را فراهم کند.

لیلا حنارود (پیوست)

برچسب ها : Cloud Computing , رایانش ابری
بازدیدها : 2335

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad