دوشنبه 13 آذر 1402
تیتر اخبار :
  • Ad

آسیب‌پذیری در OpenSSl

ارسال شده در 24 خرداد 1393 | دسته‌بندی: اخبار ، ویژه‌ها
مجله فارسی هاستینگ فاهومگ

آسیب پذیری دیگری مربوط به OpenSSl کشف شده است که به مهاجم اجازه می دهد ترافیک رمز شده SSl/TLS میان کلاینت و سرور را تغییر دهد و یا رمزگشایی نماید. به منظور اجرای حمله موفق، در صورتیکه کلاینت و سرور آسیب پذیر به این نوع از نقطه ضعف باشند، مهاجم نیازمند شنود ارتباط میان کلاینت هدف و سرور (MITM) می باشد. این آسیب پذیری با کد CVE-2014-0224 در نسخه های Openssl1.0.1 و جدیدتر و 1.0.2-beta1 شناخته شده است.

به دلیل ضعف در الگوریتم رمزنگاری Openssl و با سو استفاده از آسیب پذیری شناسایی شده در ارتباط handshake میان کلاینت و سرور و الزام آنها به استفاده از کلید رمز قابل حدس (CWE-325)، می توان حمله توقف در سرویس دهی را به دلیل امکان ارسال متناوب پیام های (CCS (ChangeCipherSpec در ارتباط SSl/TLS اجرا نمود.

نسخه های آسیب پذیر:
· تمامی کلاینت هایی که از تمامی نسخه های OpenSSl استفاده می نمایند.
· آسیب پذیری مذکور در نسخه های 1.0.1 و یا جدیدتر و 1.0.2-beta1 شناسایی شده است.
· مرورگرهای مطرح همچون Chrome، Firefox، IE و Safari در خطر نبوده ولی نسخه ای از مرورگرها مانند Chrome بر روی Android که از OpenSSL استفاده می نمایند آسیب پذیر می باشند.

رفع آسیب پذیری:
به منظور رفع آسیب پذیری شرح داده شده در این گزارش، می بایست سریعا از به روز رسانی های ارایه شده بر روی وب سایت Openssl استفاده نمود:
· ارتقا به نسخه های 0.9.8za ، 1.0.0m و 1.0.1h

certcc.ir

برچسب ها : OpenSSL bugs
بازدیدها : 2811

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

فروش ویژه

آخرین مقالات

  • Ad